IŠVYKA Į LIETUVOS JAUNŲJŲ GAMTININKŲ STOTĮ

Minint pasaulinę gyvūnų globos dieną spalio 5 dieną „Bitučių“ ir „Geniukų“, spalio 6 dieną „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikams buvo organizuota smagi kelionė autobusu į Lietuvos jaunųjų gamtininkų stotį Pavilnyje. Išvykos metu vyko edukacinė valandėlė „Namų ūkio gyvūnai“, kurios metu vaikai pamatė ir galėjo paliesti centre esančius gyvūnėlius: iguaną, vėžliuką, gyvatę ir triušiuką. Centro patalpose vaikai matė gyvūnėlius, gyvenančius terariumuose: vėžliukus, afrikines sraiges, žuvytes, vorus, gyvates.  Lauke vaikai sutiko avytes, aviną Baroną, ožiukus, vištas, gražuolį povą, Paprastąjį suopį, Jūrinį erelį. Tvartelyje susipažino su peliukų šeimyna, triušiukais bei garbaus amžiaus smiltpele.

Išvykos metu vaikai sužinojo, kad beveik visi zoologijos sodo gyvūnai turi vardus, savą gyvenimo istoriją. Didžioji centro gyvūnų dalis yra vargšeliai. Tai vienaip ar kitaip traumuoti gyvūnai, suradę centre prieglobstį, kurie buvo pagydyti ir liko gyventi čia. Pavyzdžiui, Jūrinis erelis su amputuota koja, Paprastasis suopis be vieno sparno.

Šios išvykos metu su vaikais buvo kalbamasi apie humanišką elgesį su gyvūnais, apie empatiją tiems, kuriems labiausiai reikalinga žmogaus pagalba.

Mokytoja Ana Urbanovič

Parašykite komentarą